לטעום את פלא היצירה

הרגע הגדול הגיע! טועמים את הבירה שיצרנו!

עברו שבועיים מאז הביקבוק (ואם לא איבדנו את הסבלנות ונכנענו) אז זו תיהיה הפעם הראשונה שנטעם את הבירה שבישלנו לפני כחודש.

טמפ' שתייה
אני אוהב לשתות בירות בטמפ' חדר חורפית (כלומר בין 8-12 ואולי עד 16 מעלות), בטמפ' הזו הטעמים של הבירה פתוחים יותר וניתן להנות מיותר גוונים בה, הרי בשביל זה בישלנו את הבירה שלנו בעצמנו!
ICE COLD בירה 'קפואה' או 'קרה וצוננת' בעיני זו המצאה נהדרת של אנשי השיווק בחברות הבירה המסחריות הגדולות. ככל שהבירה קרה יותר, הטעמים שלה סגורים יותר. בירה קפואה, תגרום גם לבלוטות הטעם שלנו להסגר וכך נחוש עוד פחות טעם בבירה שגם ככה לא עשירה בטעם. אך אין ספק שנשתה אותה מהר יותר וכך נשתה ממנה יותר על מנת שתצנן אותנו ותרווה בקיץ החם. אתם מוזמנים לבחון את זה בעצמכם!

באיזה כוס לטעום את הבירה
גם לכוס ממנה נשתה יש השפעה אגב, כוס גבוהה וצרה (כדוגמאת כוסות הלאגר) תמנע מאיתנו חוויה מלאה ואילו כוס טוליפ (כוס טעימת ויסקי) או כוס יין, תיתן חוויה יותר נכונה ומלאה, כאשר האף נכנס לתוך הכוס הוא שותף לחווית השתיה ומעצים את ההנאה.

איך בוחנים את הבירה
מהכיסא של 'שופט בירה בתחרות', אני יכול לספר שכל בירה נבחנת לפי 5 קריטריונים:
1. ארומה - מקרבים את הכוס (טוליפ כבר אמרתי?) אל אף, עוצמים עיניים ולוקחים נשימה ארוכה פנימה. מה אנחנו מחפשים? ארומת לתת, ארומת לחם, ארומת קליה ושוקלד, ארומות פרחים, עשבים, תבלינים, שמרים...)
2. מראה - מלמעלה למטה. מה אנחנו מחפשים? לבחון את הראש קצף, מה הצבע שלו? האם הוא סמיך או דליל (בועות גדולות או קטנות)? האם הוא גבוהה? האם הוא יציב או נעלם מהר ולגמרי או אולי נשארת טבעת בלבד? מניפים את הכוס באויר ומסתכלים לכיוון האור - מה הגוון של הבירה? האם היא צלולה או עכורה?, האם יש חלקיקים שצפים בה?, האם יש משקעים וכמה הם גדולים (פתיתים)?
3. טעם -  אחרי שהתרשמנו מהארומה ומהמראה, זה השלב לפגוש את הבירה ולגלות האם ההתרשמות תואמת. איזה טעם יש לבירה? האם הוא תואם את הארומה, מאכזב או מפתיע ויש טויסט? האם הוא לתתי? שמרי? טוסטי? שוקלדי? ונילי? פירותי? פירחוני? כשותי? עשבוני? הדרי? פירות יער? פירות יבשים... טעמי לוואי - האם הם טובים ומשלימים או גסים ובועטים?
4. תחושת פה (Palate/Mouth Feel)- איך הבירה מרגישה בפה? מוגזת קצת (שטוחה) או הרבה? האם הבועות קטנות או גדולות? נעימות או עוקצניות? האם הגוף של הבירה רזה, בינוני או מלא (מימי או סמיך)? 
5. התרשמות כללית (Over All) - כאן מסכמים את החוויה הכללית של כל המרכיבים יחד. האם הארומה מזמינה או מרתיעה, האם היא תואמת את הטעם, האם המראה מזמין או מרתיע, האם הטעם מלא ונכון והבירה מאוזנת או שהבירה אינה מאוזנת וחסרה. האם התחושת פה נכונה ביחס לארומה וטעם? האם המיגוז מתאים לטעם הבירה ולגוף שלה או שלא? האם נהנה לשתות מספר כוסות ברצף מהבירה או שנסתפק באחת או אולי רק טעימה ממנה...

כל בירה נבחנת פעם אחת אל מול עצמה, ופעם אחת אל מול סגנון הבירה שהמבשל כיוון אליו ודרישותיו. בתחרות מקצועית, גם בירה מצויינת ומדהימה, תאבד נקודות רבות אם לא תוגדר בסגנון המתאים לה ולא תענה לדרישות הסגנון.

איך טועמים בירה
לסיכום החוויה בצורה הנכונה, אחרי שהבנו איך בוחנים את הבירה, נתעכב בקצרה על איך לטעום את הבירה נכון. בירה להבדיל מיין, יש לשתות ולא לירוק. לא רק בגלל שחבל על הבירה, אלא גם בשל אופי המשקה. בירה היא משקה בו האיזון נקבע בין המתיקות אשר מקורה בלתת למרירות שמקורה בכשוות. על מנת לחוש את המרירות במלואה עלינו לבלוע את הבירה ולהכניסה לחלקו האחורי של הלשון והלוע שלנו.
אני ממליץ, לקחת שלוק בינוני מהבירה, ולשחק עם הבירה בקדמת הפה (אך לא להקציפה!), כך נוכל לחוש קודם את המתיקות ולחפש טעמים. לאחר מכן לבלוע אותה ולקחת שלוק נוסף ולשחק איתו בחלקו האחורי של הפה ומיד לבלוע. כך נוכל לבודד קצת בין המתוק למר ובשלוק הבא כבר לחוש את מנעד הטעמים והאיזון בו.